پیش نویس ها

مجله اینترنتی

سه مشکل خانمها در برقراری رابطه جنسی

جمعه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۱:۰۰ ق.ظ
برخی زنان شاید در طی دهها بار رابطه جنسیِ کامل ، به تعداد انگشت شماری ارگاسم را تجربه کرده باشند .

 اگر بگوییم زنان از نظر جنسی موجوداتی بسیار پیچیده هستند، بیراه نگفته ایم.همه می دانند که ارگاسم شدن برای خانم ها خیلی سختتر از آقایون است.در این مقاله می خواهیم به علت این مشکل بپردازیم و به شما نشان دهیم که چطور مثل مردها بتوانید به راحتی از ارگاسم لذت ببرید.با ما در ایران ناز همراه باشید
 
ببینید دقیقاً چه اتفاقی می افتد
 فقدان میل جنسی موقتی به این معناست که شما طبیعتاً رابطه جنسی را دوست دارید.اما مدتی است که این میل را در خود نمی بینید. فقدان میل جنسی دراز مدت به این معناست که چند وقتی است که این شور و حرارت در شما از بین رفته است.


میل جنسی کم یعنی شما یک رابطه جنسی می خواهید اما بدنتان نمی خواهد و از نظر جسمی انگیختگی جنسی مغز را رد میکنید.دستگاه تناسلی شما خشک میماند و حساسیت شما به لمس کردن آن از بین رفته است.
 

اگر از کاهش میل جنسی رنج می برید، سریعاً به پزشک زنان مراجعه کرده و از او بخواهید یک چک آپ کامل روی شما انجام دهد. علت این مشکل معمولاً جسمی است و به دلایلی مثل جراحی های لگن خاصره مثل بیرون آوردن رحم، بالا بودن فشار خون، کشیدن سیگار، کلسترول بالا، تغییرات هورمونی مثل بچه دار شدن و همچنین استفاده از برخی داروها برمی گردد.


فقدان میل جنسی

اگر خوب فکر کنید، فقدان میل جنسی موقتی معمولاً از بروز یک اتفاق ناشی میشود.جدا از اتفاقات آشکاری مثل بچه دار شدن، اتفاقات دیگری هم در این زمینه دخیل هستند،مثل استرس، خستگی، مرگ یکی از عزیزان، تنش در رابطه، و هر چیز دیگری که ممکن است باعث ناراحتی شما شده باشد.
 
اگر توانستید آن اتفاق را تشخیص دهید، راه حل مشکل را تقریباً پیدا کرده اید. دلیلش استرس زیاد است؟
 
به اولویت هایتان دوباره فکر کنید. اگر غصه دار یا عزا دارید، به خودتان زمان بدهید تا بهبود یابید.اگر یک سال یا بیشتر است که میل جنسی نداشته اید و نمی دانید دلیل آن چه بوده است،آنوقت است که باید بنشینید و یک فکر اساسی کنید. صادق باشید.


شاید یکی از مهمترین دلایلی که میل جنسیتان این مدت تحریک نشده این باشد که رابطه تان رابطه ی درستی نیست یا از شریک جنسیتان خوشتان نمی آید. اما خوشبختانه با کمی حرف زدن و آموزش دیدن می توانید این مشکل را به راحتی از میان بردارید.


آیا ناخودآگاه از رابطه جنسی خودداری می کنید؟


بیشتر وقت ها واقعیت ناراحت کننده تر این است که مشکل شیوه ی شریکتان نیست،بلکه عدم علاقه شما به اوست. بااینکه راه های زیادی برای حرارت بخشیدن به زندگی جنسیتان وجود دارد، اما اگر واقعاً به طرفتان علاقه مند نباشید شاید نتوان کاری کرد. این شما هستید که باید تصمیم بگیرید در آن رابطه عاری از رابطه جنسی بمانید یا نه.

 
رابطه جنسی می تواند ابزار بسیار عالی برای تهییج روابط باشد. اگر همسر شما همیشه عطش جنسی دارد،
رد کردن منبع اصلی لذت او، راضیتان می کند. گاهی اوقات -به ویژه وقتی عصبانی هستید-آگاهانه این کار را می کنید.


سایر اوقات اگر واقعاً اذیت شده باشید، اینکار به صورت ناخودآگاه انجام می گیرد.مشکلات جنسی معمولاً فقط به خودِ رابطه جنسی مربوط می شوند و گاهی می تواند نشانه ی این باشند که رابطه چندان مستحکم نیست.
از جنبه مثبتِ قضیه این هم به همان اندازه متداول و البته به همان اندازه برای زندگی جنسیتان مخرب است:


شما خیلی به شریک جنسیتان نزدیک شده اید


رابطه جنسی در ابتدای رابطه تان با این فرد چطور بوده است؟ اگر خوب بوده و هنوز هم مجذوب آن هستید، باید بدانیدکه صمیمیت در رابطه باعث عقب راندن شور و اشتیاق جنسی می شود. تعجب کردید نه؟


اما خوب است بدانید که زوج هایی که معمولاً صمیمی ترین و بهترین رابطه عشق و عاشقی را دارند،بدترین زندگی جنسی را دارند. یکی از مهمترین الزامات تداوم یک رابطه جنسی، تازگی است.

 

اگر آنقدر با طرفتان جور شده اید که همه علایق و سلایقتان باهم یکی شده است،مطمئناً رابطه جنسیتان سخت تر خواهد شد. زوج هایی که خیلی به همدیگر نزدیک نمی شوند و همیشه به خود اجازه می دهند که چیزهای تازه را امتحان کنند و دیدگاهی خاص خود را داشته باشند، همیشه زندگی جنسی بهتری باهم خواهند داشت.


چند نکته دیگر برای خانم ها در رابطه ی جنسی :


دلایل پزشکی را بررسی کنید. قبل از هر چیز برای ارزیابی شیوه زندگی،سلامت عمومی، داروها و سطح هورمون ها، یک مشاوره ی کامل پزشکی انجام دهید.


میل جنسی یک تصمیم است. به خودی خود اتفاق نمی افتد، شما باید باعث شوید که اتفاق بیفتد.مسئولیت انگیزش خود را بپذیرید. ببینید چه چیزهایی باعث تحریک شما می شود و چه چیزهایی میلتان را از بین می برد.


حداقل هفته ای یکبار با همسرتان قرار رابطه جنسی بگذارید.علاوه بر این یک قرار، سه قرار ملاقات دیگر هم باهم در هفته داشته باشید که بدون انجام رابطه جنسی داخل اتاق کنارهم باشید. این قرار ملاقات ها را در راس اولویت هایتان قرار دهید.


وقتی زمانش فرا می رسد با اشتیاق در رابطه شرکت کنید و خواهید دید که شما هم به اندازه ی او لذت خواهید برد.


همسرتان را متهم نکنید. اگر او می خواهد که به فلان شیوه با شما رابطه جنسی داشته باشد ،غر نزنید و شکایت نکنید که چرا وقتی نمی خواهید مجبورید کاری را انجام دهید.درعوض همه ی تلاشتان را به کار گیرید که از رابطه جنسی لذت ببرید، همین!

 
در رابطه جنسی ارگاسم نمی شوید

گاهی ممکن است اصلاً و به هیچ عنوان ارگاسم نشوید و گاهی ممکن است بسیار سخت ارگاسم شوید. مشکل شما کدام است؟


چند نکته:
اطلاعات خود را از بدنتان بیشتر کنید. می توانید از کتاب های آموزشی،به ویژه کتابهایی که درمورد ارگاسم صحبت میکند، استفاده کنید.هرچه اطلاعاتتان درمورد رابطه جنسی کمتر باشد، اگر زن باشید، ارگاسمتان دشوارتر خواهد بود.


خانم ها در رابطه ی جنسی نمی توانید ارگاسم شوید؟احتمالاً یک مشکل عمیق روانی برای آن وجود دارد. این مشکل می تواند یک تجربه ی زود هنگام باشد که ضربه ی شدیدی بر شما وارد کرده است اما شما آن را به خاطر نمی آورید.


گاهی مغز برخی اطلاعات را که تصور می میکند برای ما دردآور است، از ما پنهان میکند. اما فقط مغزتان نیست که می تواند چیزها را به یاد آورد، بدنتان هم می تواند. اگر فکر میکنید اشکالی در کار است اما مطمئن نیستید
که آن چیست، یا به طور کل از رابطه جنسی احساس ناراحتی میکنید، حتماً با یک روانشناس مشورت کنید.
همسرتان توانایی رساندن شما به ارگاسم را ندارد


باید بگویم که تقریباً %77 خانم ها فکر میکنند که شریک جنسیشان نمیتواند آنها را به ارگاسم برساند.حتی آنهایی که این جرات را دارند به طرفشان آموزش دهند که برای ارگاسم شدن آنها چه باید بکنند. اما چرا؟شاید دلیلش این است که طرفشان نمیتواند به همان مدت طولانی کاری که آنها می گویند را انجام دهد.

 
اما نکته جالب این است که تحقیقات نشان می دهد مردها دوست دارند به آنها بگویید که چه باید بکنند.تنها دلیلی که باعث می شود زود دست از کار بکشند این است که چون ارگاسم خودشان خیلی سریعتر است فکر می کنند که شما هم باید همینطور باشید. باید به آنها بگویید که شاید تا 20 دقیقه هم طول بکشد تا ارگاسم شوید، آنوقت آنها با خیال راحت کارشان را ادامه می دهند.

اگر هنوز هم نمی توانید ارگاسم شوید، می توانم راهکاری به شما معرفی کنم.ابتدا از شریک جنسیتان بخواهید به تحریک سایر قسمت های حساس بدنتان بپردازد.وقتی هر دوی شما بدانید که می توانید ارضاء شوید، فشار روحی وارد بر شما کمتر خواهد شد.


هرچه طرفتان بیشتر با روشی که شما برای رابطه جنسی کردن می پسندید انس بگیرد،کم کم می توانید از طریق رابطه جنسی با همسرتان به ارگاسم برسید. اجازه بدهید او همه ی تلاشش را برای ارگاسم کردن شما بدون استرس به کار گیرد. سعی کنید روش ها و تکنیک ها جدید را بین خود آزمایش کنید تا ببینید کدام برای شما کارآمدتر است.

چند پیشنهاد برای خانم ها در رابطه ی جنسی :
درمورد رابطه جنسی مطالعه داشته باشید. کتاب های خوب و مفید بخوانید و از شریک جنسیتان بخواهید که همین کار را بکند.

با گذاشتن نامی دیگر بر رابطه جنسی مشروع، آن را عملی طبیعی جلوه دهید تا دیگر عملی زشت و ناشایست را در ذهنتان تداعی نکند. نگران اینکه بقیه چه فکری درموردتان میکنند نباشید.

 همیشه نگران این هستیم که طرفمان چه فکری درموردمان میکند یا اگر مادرمان بفهمد چه فکری می کند. دست ازاین فکرها بردارید.

 هروقت دیدید ذهنتان درگیر چنین موضوعاتی می شود با آن مقابله کنید. دست از خرده گرفتن بر اندامتان بردارید. بله شما کامل نیستید اما هیچ انسان دیگری هم در جهان وجود ندارد که کامل باشد. با این افکار مقابله کنید.

 
مثل مردها رفتار کنید:

وقتی جلوی آینه می ایستید به جای متمرکز شدن روی نقاط ضعفتان، به نقاط مثبتتان بیندیشید.گذشته ی جنسی خود را بررسی کنید.چه پیامهایی درمورد رابطه جنسی از والدینتان دریافت کرده اید؟


چه تجربیات دیگری در گذشته داشته اید که امروز بر شما تاثیر گذاشته باشد؟با یک دوست مطمئن صحبت کنید. با شریک جنسیتان صحبت کنید.و اگر با هیچکدام از اینها دوست نداشتید، با یک متخصص روانشناس مشورت کنید.
موقع رابطه جنسی کردن، فقط به لحظه حال توجه داشته باشید.

روی احساسات آن زمان خود متمرکز شوید. اگر فکر میکنید که ذهنتان به سمت افکار منفی می رود -یا حتی به سراغ کارهایی که باید انجام دهید-به سرعت این افکار را پس بزنید. حتی نباید تمرکزتان بر ارگاسم باشد.فقط باید از آنچه در همان لحظه اتفاق می افتد لذت ببرید.فریلنسرینگ

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۶/۰۲/۰۸
سعید قائمی مرودشتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی