پیش نویس ها

مجله اینترنتی

8 اشتباه که مانع از رشد عضلات می شود

دوشنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۴، ۰۳:۴۲ ق.ظ

 
√ زیاده روی در تمرینات هوازی
زیاده روی در انجام تمرینات هوازی از رشد عضلات جلوگیری می کند.
اگر تمرینات هوازی زیادی را انجام دهید، ممکن است در خصوص چربی سوزی نتیجه خوبی را بدست آورید، اما در نهایت باید منتظر باشید تا عضلات تونیسیته خود را از دست بدهند! مخصوصاً اگر  برای مدت زیادی تمرینات هوازی را انجام دهید و یا اغلب قبل از تمرین تغذیه مناسبی نداشته باشید. دقت کنید اگر تغذیه خوبی نداشته باشید و از طرف دیگر به دلیل انجام تمرینات هوازی کالری زیادی را از دست داده باشید، بدن شما از کالری مورد نیز برای رشد عضلات محروم خواهد شد.
اگر در بدنتان سوخت مورد نیاز عضلات وجود نداشته باشد، متابولیسم بدن شما مجبور به کاتابولیز یا تجزیه عضلات برای کسب انرژی خواهد شد. این یعنی تحلیل بافت عضلات. تغذیه قبل از ورزش هوازی را مطالعه کنید.
 
√ کاهش کالری مصرفی
فرض کنید بدنتان مقداری چربی دارد، برای اینکه چربی ها را از بین ببرید تا عضلات به خوبی نمایش داده شوند، مجبور به رژیم گرفتن شده اید یا اینکه از مواد غذایی با کالری کمتری استفاده می کنید، در این شرایط دچار کاهش دریافت کالری می شوید. اگر این روال را ادامه دهید و بدنتان را به لحاظ تغذیه به خوبی تأمین نکنید، کاملاً مشخص است که بدن را از دیافت کالری محروم می کنید، در چنین شرایطی اگر تمرینات سختی هم داشته باشید، بدن تنها یک منبع انرژی خواهد داشت، آن هم عضله می باشد!
 
√ تمرکز بر عضلات خاص
 اگر برنامه تمرینی شما به نحوی باشد که هر روز تمرین کنید و در هر روز فقط روی یک عضله خاص تمرکز کنید، باعث رکود و حتی توقف رشد عضلات خواهد شد. توجه داشته باشید که وقتی مثلاً روی عضلات سینه تمرکز دارید، عضلات اصلی در تمرین، سینه هستند اما عضلات فرعی دیگری هم درگیر خواهند شد، این وضعیت برای عضلات مختلف بدن وجود دارد و باعث می شود عضلات به خوبی استراحت نکنند.
 
√ تمرین بیش از حد
 هر چقدر بدن را بیش از حد توانایی که دارد، تحت فشار قرار دهید، باید برای بهبود و درمان آن هم هزینه کنید!  زیاده روی در تعداد روزهای تمرین و حتی دوره های تمرین کلید رشد عضلات و عضله سازی نیست. بلکه باعث تورم عضله و به احتمال زیاد آسیب به بافت عضله خواهد شد و در نتیجه رشد مناسب عضله رُخ نخواهد داد. بنابراین بهتر است تا به تعداد روزهای تمرین و همچنین تعداد ست و تکرار کاملاً توجه داشته باشید.بدن بافت عضلات را در طول شب ترمیم و بازسازی میکند.


√تمرین دادن عضلاتی که بیشتر مورد توجه هستند

عضلات بازو، کمربند شانه ای و قفسه سینه خیلی بیش تر از سایر عضلات مورد توجه ورزشکاران است و فکر می کنند هرچه بیشتر روی این عضلات تمرکز کنند، بدن آن ها خوب و زیباتر به نظر می رسد، اما در علم ورزش و تناسب اندام، تمرین دادن فقط یک گروه عضلانی کار علمی نیست. آیا می دانید بیشتر از 70 درصد ساختار عضلانی در دست ها و پاهای شماست؟ از این دو گروه عضلانی مهم غفلت نکنید!


√ انجام ندادن حرکات کششی
شاید خیلی ساده از کنار حرکات کششی بگذرید، اما بهتر است بدانید، حرکات کششی نه تنها از بروز آسیب جلوگیری می کند بلکه باعث افزایش میزان حرکت عضلات و افزایش سرعت ریکاوری می شود، همچنین باعث ایجاد فاصله و فضا بین تارهای عضلانی شده و  به بدن اجازه می دهد تا حجم عضلات را افزایش دهد.
 
√ به اندازه کافی استراحت نمی کنید
بدن بافت عضلات را در طول شب ترمیم و بازسازی می کند، یعنی مقوله رشد بیشتر در شب اتفاق می افتد، بنابراین استراحت کلید رشد حجم عضلات است. اگر به اندازه کافی استراحت نکنید، باعث کاهش توان عضله سازی خود می شوید. نه تنها این، بلکه بدن شما  قادر نیست تا به اندازه کافی هورمون هایی که بر رشد عضلات اثر دارند را تولید کند.
 
√ انجام تمرینات یکسان و مشابه
اگر تمرینات روزانه مشابهی را برای هفته ها و ماه ها انجام دهید، بدن شما به تمرینات و حرکات عادت خواهد کرد. اگر این کار برای مدت زیادی ادامه پیدا کند، رشد و پیشرفتی در عضلات مشاهده نخواهد شد.


منبع: fitday.comفریلنسرینگ

نظرات  (۹)

۲۲ تیر ۹۴ ، ۱۱:۲۹ مرتضی محمدی
نکات مفیدی بود
۲۲ تیر ۹۴ ، ۱۳:۱۴ حسین قاسمی
با اینکه خودم مدتی بدن سازی می رفتم ولی به این نکات توجه نمی کردم
ممنون واقعا
سلام وسپاس.متشکرم برای مطلب جدیدتان وموفق باشید. البته بااجازتون مطلب تان را جهت مطالعه کپی کردم 
پاسخ:
ممنون از حضور شما..
خواهش میکنیم...باعث خوشحالی است..
۲۳ تیر ۹۴ ، ۲۰:۵۷ هاینا(هانیه)

[لبخند][لبخند][لبخند]سلام سلام نماز روزه تون قبول باشه ...اومدم دعوتتون کنم به وبلاگم واسه تولد عشقم.....منتظر تبریک های قشنگتون هستم...ممنون[قلب][قلب][قلب][قلب]دوستانیم که چشمشون به کامنت من میخوره خوشحال میشم شما هم تشریف بیارین حالا که توافقا انجام شد خوشحالین منم خوشحال کنین دیگه[نیشخند]

اینقدبدم میاداز این پسرا که بالا تنشون آرنولده ولی پاهاشون انگار فلجهههههه.خخخ.مثل اورانگوتان میشن.خخخ
مرسی از تبریکتون
پاسخ:
خواهش..
ممنون از حضورتون..
۲۴ تیر ۹۴ ، ۲۳:۵۱ ریحـ ـ ـ ـانـ ـ ـ ـه عشـ ـ ـقـ ـ ـ م
سلام
ممنون از حضورتون
وب جالبی دارین
موفق باشین
بکارم نمیاد

خخخخخ
۳۰ تیر ۹۴ ، ۱۵:۰۵ مهران حسینی
خیلی مفید بود

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی